در بوشهر چه خبر؟

تجمع مخالفان برگزاری کنسرت موسیقی در بوشهر

 

شماری از افراد با تجمع در مقابل ساختمان استانداری بوشهر، با برگزاری کنسرت موسیقی مجوز دار در این شهر مخالفت کردند.
 
این تجمع علیه برگزاری کنسرت گروه موسیقی لیان در بوشهر و برخورد نیروی انتظامی با تلاش دلواپسان برای جلوگیری از برگزاری کنسرت انجام شد.

سایت خلیج فارس نوشت: گروهی تحت عنوان "امت حزب الله" در اعتراض به آنچه هنجارشکنی های اخیر در بوشهر نامیدند، بعداز ظهر دوشنبه مقابل استانداری بوشهر تجمع کردند.

این گروه که شمار آنها حدود 600 نفر برآورد می شد، از ساعت 15 با حضور مقابل استانداری و تجمع روبروی درب اصلی و بلوار، با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار عزل استاندار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و استیضاح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل برگزاری کنسرت گروه محلی لیان شدند.

در این تجمع که منجر به ترافیک خودروها در میدان امام و حدفاصل استانداری شده بود، چند مامور انتظامی نیز حضور داشتند که برای باز نگه داشتن خیابان تلاش می کردند.

این تجمع از ساعت 15 با قرائت قرآن آغاز و با سخنرانی حجت الاسلام فکوری رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر و حجت الاسلام جوکار مدیر حوزه علمیه برازجان ادامه یافت تا با قرائت بیانیه ای در ساعت 16:30 دقیقه خاتمه یافت. فکوری در بخشی از سخنانش گفت: استاندار بوشهر در جریان کنسرت موسیقی بی تدبیری کرد، چون براساس اطلاع ما، مدیرکل اطلاعات و فرمانده سپاه بوشهر خواستار لغو این برنامه به دلیل مهیا نبودن فضای این برنامه شده بودند.

در بیانیه قرائت شده از سوی وی، از وزیر کشور درخواست عزل استاندار به دلیل «دستور به نیروی انتظامی برای برخورد با امت حزب الله در شب برگزاری کنسرت» شده و همچنین از نمایندگان استان درخواست کردند استیضاح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و برکناری ماحوزی مدیرکل این اداره در استان پیگیری شود.

در این بیانیه که توسط حجت الاسلام فکوری رییس ستاد احیای امر به معروف بوشهر قرائت شد، وی اعلام کرد: نمایندگانی از این جمع به بیوت مراجع تقلید در قم و بیت رهبری اعزام شده و پیگیر دیدار با وزیر کشور برای تشریح هنجارشکنی ها در بوشهر و بی تدبیری استاندار خواهند شد.

گزارش «خلیج فارس» می افزاید: دقایقی پیش از این تجمع، با توقف چند مینی بوس در کنار میدان امام خمینی (ره)، افرادی را برای حضور در این تجمع پیاده کردند.

در این بین شماری از شهروندان نیز که نظاره گر این تجمع بودند، بر ترافیک خیابان  امام خمینی بوشهر افزوده بود.

فرماندار بوشهر: تجمع امروز مجوز نداشت

فرماندار بوشهر نجمع امروز مقابل استانداری بوشهر را فاقد مجوز دانست.

حسن ابراهیمی در گفتگویی کوتاه با «خلیج فارس» افزود: این تجمع مجوزی نداشته است.

گفتنی است پس از 16 سال مجوز کنسرت گروه موسیقی لیان در بوشهر صادر و این گروه از جمعه تا یکشنبه هفته جاری قرار بود در سالن شهید آوینی اجرا کند، اما در اولین شب به دلیل تجمع مخالفان موسیقی، یک سانس آن لغو و پس از اجرا در سانس دوم، شریفیان سرپرست گروه از ادامه کنسرت در روزهای بعد به دلیل «مقدور نبودن شرایط» انصراف داد.منبع عکس ها: آگاهی نیوزمنبع عکس ها:  خلیج فارس

 منبع عکس ها: آگاهی نیوز

 

وهم عکس های کنسرت قانونی ومجوز دار که در بوشهر باهمت مسئولین ودولت مردان برگذار شده فعلا چیز خاصی در دست نداریم تاببینیم ....

 

 

 

/ 2 نظر / 41 بازدید
سید عبدالوهاب اسلام پی

سلام عالی بود.مطالب خوبی بود واقعأ استفاده کردم خدا توفیقتون بده.التماس دعا.

سید عبدالوهاب اسلام پی

سلام عالی بود.مطالب خوبی بود واقعأ استفاده کردم خدا توفیقتون بده.التماس دعا.